HABERLER

10 Eylül 2021

Basın Açıklaması

Ankaragücü ile oynayacağımız derbi maçı öncesi Basından Sorumlu Asbaşkanımız Muammer Akyüz, maç ve takımımızla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Milli maçlar nedeni ile lige verilen aranın ardından sezonun dördüncü haftasında liglerimizin önemli derbilerinden biri olan Ankara Derbisinde Ankaragücü ile karşılaşacağız.

Yeni kurulan bir kadro olarak neredeyse doğru dürüst bir hazırlık maçı bile yapmadan sezona başlamak zorunda kalan takımımız oynadığı üç maçtan yalnızca bir beraberlik alabilmişti.

Bu arada yapmış olduğumuz yeni transferler de takımımızın yoğun çalışmaları çerçevesinde daha iyi bir duruma gelmiştir. Ayrıca boş geçen haftada takımımız Konyaspor ile deplasmanda yapmış olduğu hazırlık maçını da 3-0 kazanmıştır. Konyaspor maçında alınan sonuçtan çok ortaya konan futbol hem teknik kadromuzu hem de bizleri memnun etti.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü başkentimizin iki köklü ve güzide kulübü. Bu iki kulüp arasında yüz yıla yaklaşan tatlı bir rekabet var. Daha eski yıllarda bu rekabet zaman zaman istenmeyen sertliklere sahne olduysa da son yıllarda daha sportmence ve centilmence geçmektedir. Özellikle iki takımda yeni başkan ve yöneticilerin spora bakış açısının, sportmenlik ve centilmenlik seviyesini çok daha ileriye götürerek Ankara’nın iki kardeş kulübü olgusunu perçinleştireceği inancındayız.

Tabi ki başkentimizin bu iki köklü kulübünün olması gereken yer her zaman Süper Lig’tir.

Bu derbinin iki takımın da adına yakışan olgunluk ve centilmenlik içerisinde seyir zevki yüksek, bol gollü güzel bir maç olmasını diliyorum. Hak edenin kazanması, ancak tabi ki hak eden tarafın da Gençlerbirliği olması dileğimiz ve beklentimizdir.”