HABERLER

9 Eylül 2021

Basın Açıklaması

Sportif Direktörümüz Baki Mercimek, futbolcumuz Hasanalp Birken’le alakalı bazı yayın organlarında çıkan, kamuoyunu yanlış bilgilendirici haberlerin önüne geçmek için basın açıklamasında bulundu:

“Metin Diyadin hocamızla birlikte göreve başlar başlamaz, altyapımızdaki oyuncuları belirleyerek A takımımızın hazırlık kampına davet ettik. A takıma katılan genç oyuncularımızı hazırlık kampında yakından takip ettik ve hazırlık maçlarında kendilerini görme fırsatı bulduk.

A takım seviyesi için tecrübe ve güç farkı olduğunu tespit ettiğimiz oyuncularımızın geleceği için planlamalar yaptık. A takımla hazırlık döneminde antrenmanlara çıkan genç oyuncularımızdan Hasanalp Birken’in de tecrübe ve güç kazanması açısından Sarp Ekinci, Zafer Göktuğ Erdem ve Ali Eren Karadağ birçok genç oyuncumuzda olduğu gibi kiralık olarak bir başka takımda gelişmesini uygun gördük. Hasanalp Birken mesela Hacettepespor’dan gelen kiralık transfer teklifini reddetti.

İlerleyen süreçte, oyuncumuzun babası tesislere gelerek oğlunun lisansını istedi. Hasanalp Birken’in futbolu bırakacağını ve Almanya’da eğitim hayatına devam etme arzusunda olduğunu dile getirdi. Gençlerbirliği olarak futbolcumuza güvendiğimiz için lisansını vermeyi uygun görmedik. Evet, ilerleyen süreçte bir kulüpten teklif aldık. Tarafımıza iletilen bu teklif, kulübümüzün menfaatlerine ve oyuncumuz için yaptığımız planlamalara uygun olmadığı için reddettik.

Bugün Hasanalp Birken’le yaptığımız görüşme sonrasında futbolcumuz, antrenmanlara katılmayacağını ve uygulayacağımız her türlü yaptırıma karşı hazır olduğunu söyledi. Profesyonelliğe aykırı davranan hiç kimseye müsamaha göstermeyeceğiz. Umarız ki Hasanalp Birken, yakın zamanda bu hatasından dönerek kendisi için yaptığımız planlamaya dahil olur.

Gençlerbirliği kamuoyuna arz ederiz.”

Baki Mercimek

Gençlerbirliği Sportif Direktörü