HABERLER

25 Ocak 2022

Basın Açıklaması

24 Ocak 2022 tarihinde Ankaragücü tarafından “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen altyapı futbol turnuvasına katılım sağlayamamamıza yönelik çıkan haberler hakkında kulübümüz bir basın açıklaması yaptı: 

“24 Ocak (Dün) sabah saatlerinde Ankaragücü kulübü tarafından düzenlenecek olan tek maçlık turnuva, aslında haftalar öncesinden okullara verilecek olan sömestr tatilinde Anıtkabir ziyaretinde bulunacakları öğrenilen Altınordu ve Sivasspor kulüplerinin altyapı hocaları ile istişare edilerek, 24 Ocak 2022 tarihinde Ankaragücü Tandoğan Tesisleri’nde oynanmak üzere organize edilmişti.  

Turnuvanın düzenlenmesi kararını takip eden günlerde, Gençlerbirliği olarak “evladımız” Ahmet Çalık’ın acı kaybını yaşadığımız ve bu acının samimi duyarlılığını yakinen takip eden Ankaragücü kulübü tarafından bu organizasyonun “Ahmet Çalık’ın anısına” şeklinde dönüştürülmesine en çok biz sevindik. Kaptanımız Ahmet Çalık’ın anısına dünyanın her köşesine gitmeye hazırız; fakat Ankaragücü tarafından bize, turnuvadan bir gün önce (23 Ocak akşamı) hava koşulları sebebiyle Tandoğan Tesisleri’nde turnuvanın oynanamama ihtimali olduğu belirtildi. Biz ise Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde saha temizliğine derhal başlayabileceğimizi ve maçların evladımızın yetiştiği sahalarda oynanabileceğinin mümkün olduğunu belirttik. Maalesef, Ankaragücü kulübü bu teklifimize sıcak bakmadı ve programın büyük ihtimalle iptal olacağını tarafımıza iletti.  

Bu konuşmaların yapıldığı 23 Ocak akşamının ertesi günü, sabah 10.30’da Ankaragücü tarafından bize turnuvanın başlayabileceği ve otuz dakika sonra, saat 11.00’de ilk maçımızın Yenimahalle Hasan Doğan Sahası’nda olduğu bildirildi. Biz de bütün velilerimiz ve çocuklarımızla iletişime geçtikten sonra bize söylenen saatte hazır olamayacağımız için turnuvanın daha geç bir saatte başlamasını ve Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde yer alan sahamızın temizletilerek futbol oynamaya uygun bir hale getirtildiğini belirttik. Yaşanan aksaklığı çözmeye ve hiçbir takımın mağdur olmaması yönündeki bu ricamız da ne yazık ki kabul görmedi ve Ankaragücü kulübü tarafından turnuva başlatıldı. 

Gençlerbirliği ve Ankaragücü başkentimizin iki güzide camiasıdır. Bu iki güzide camia arasında zaman zaman organizasyon aksaklıkları ve koordinasyon eksikliği olabilir. Yaşanan bu aksaklıkların telafi edilebilmesi için Gençlerbirliği olarak, daha uygun hava koşullarına sahip bir ortamda, eski yöneticimiz ve Ankaragücü eski başkanı rahmetli Cemal Aydın anısına, tesislerimizin ev sahipliği yapacağı bir turnuva düzenleyeceğiz. Ankaragücü’nün baş davetli olacağı bu turnuvaya yönelik detaylı bilgileri de ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.”