HABERLER

5 Temmuz 2013

Yeni Transferlerimiz – Milan Smiljanic

Milan Smiljanic 19 Kasım 1986 tarihinde Kalmar, İsveç’te doğdu. Babası da eski bir futbolcu olan Milan futbola Partizan Belgrad’ın alt yapısında başladı. 2006-2007 sezonunda profesyonel olan Smiljanic takımının genç yıldızlarından biri olarak ön plana çıktı. İlk sezonunda lig ve Avrupa Ligi başta olmak üzere başarıyla oynadığı 22 maç onu Partizan’ın vazgeçilmezlerden yapmıştı.
Avrupa futbolunda da keşfi zaman almıyordu. İlk sezonundan sonra Espanyol onu kulübüne kazandırıyordu. Katalan ekibinde ilk sezonunda 35 maç resmi maça çıkan Milan ertesi sezon da 27 maça çıktı.
Milan Smijanic kısa bir süre Gijon’a kiralık verildikten sonra tekrar eski kulübü Partizan’a kiralandı. Bir sezon sonra da bonservisiyle birlikte tamamen Belgrad’a döndü. Partizan formasıyla ligin yanı sıra Avrupa ve Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele eden Milan kulübüyle 3 şampiyonluk yaşadı.
Orta sahanın ortasında görev yapan Milan daha çok defansif özellikleriyle ön plana çıkıyor. 6 kez de Sırbistan milli takım formasıy giyen Milan’a kulübümüzle hoş geldin diyor Kırmızı Kara forma altında başarılar diliyoruz.