HABERLER

25 Temmuz 2015

Yağmur altında gol yağmuru 0 – 5

Hollanda’da yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabına devam eden ekibimiz FC Twente müsabakasını yoğun yağmur altında oynarken rakip kaleye de adeta gol oldu yağdı: 0-5. Karşılaşmayı, yönetim kurulu üyelerimiz Arif Ölmez, Merdan Hürmeydan ve Bülent Üstündağ izlediler.
Karşılaşma boyuncu oyun hakimiyetini ve kanatları iyi kullanan ekibimiz ilk gol perdesini İrfan Can ile açtı. Skullason ile farkı ikiye çıkaran takımımız, El Kabir ve Stancu’nun (2) golleriyle devreyi 5-0 önde kapadı. İkinci yarıda oyunu daha çok orta sahaya yıkan ve kontra ataklarla kaleye giden futbolcularımız oynadığı ikinci hazırlık müsabakasını farklı kazanmasını bildi: 5-0.
Maçın 10.dakikasında El Kabir ceza sahasına yakın mesafede yere düşürüldü. Atışı kullanan İrfan Can mükemmel bir golle takımımız 1-0 öne geçirdi. 13. Dakikada İrfan Can bu kez kornerden ortaladı, Skullason iyi yükselip kafa vuruşuyla topu ağlara bıraktı: 2-0. 31.dakikada Latovlevici’nin akıl dolu pasında El Kabir skoru 3-0’a taşıdı. 38.dakikada İrfan Can pasıyla Stancu’yu ceza sahasına indirdi. Golcümüz pozisyonu affetmedi ve skor 4-0 oldu. 44.dakikada El Kabir’in pasıyla buluştu ve topu ağlara gönderdi: 5-0.
Maçta; Hopf-Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Atta ((Dk.80 Ferhat Görgülü), Latovlevici (Dk.65 H.İbrahim), Martin, Skulaason, İrfan Can (Dk.65 Çağrı), Stancu (Dk.83 Uğur) ve El Kabir ile mücadele ettik.