HABERLER

28 Temmuz 2015

Veria’ya her iki yarıda birer gol 2-0

Hollanda kampının son günlerine yaklaşan ekibimiz oynadığı dördüncü hazırlık karşılaşmasını da kayıpsız geçti. Yunun Sper Lig ekibi Veira önünde her iki yarıda ayrı takımla sahada yer alan ekibimiz rakibine golleri de her iki yarının son dakikalarında attı. İlk yarının 44. Dakikasında El Kabir ilk yarının skorunu 1-0 olarak belirlerken, müsabakanın 88.dakikasında Guido ise skoru ilan etti: 2-0.
Müsabakaya tempolu başlayan ve Yunan ekibinin oyun anlayışını bozan takımımız ilk tehlikeli atağı 25.dakikada yakaladı. Atabey’in pasında ceza sahasına giren El Kabir sert vurdu ancak kaleci gole izin vermedi. 40.dakikada İrfan Can’ın uzaktan çektiği şut direğin üzerini sıyırarak dıiarı çıktı. 44.dakikada kazanılan serbest vuruşu Martin, İrfan Can’a çıkardı. Genç oyuncumuzun arka direğe ortasını Ahmet Çalık kafayla tamamladı. Direkten dönen topu El Kabir tamamladı ve devrenin skoru 1-0 oldu.
İkinci yarıda takım kadromuz Ahmet Çalık ve Ahmet Oğuz haricinde yapılan değişikliklerle başladı. Rakibe fazla alan yaratmayan bir oyun anlayışıyla süren maçın 85. Dakikasında mutlak golden olduk. Ahmet Çalık’ın havadan uzun indirdiği topla Berat buluştu. Ceza sahası içindeki mücadelede rakip kaleci ikinci gole izin vermedi. 88.dakikada Atabey’in savunmadan çıkardığı topu Martin orta sahada yakaladı ve soldan kaleye indi. Ortasında geriden gelen Guido’nun vuruşunda top ağlarla buluşurken, karşılaşmanın skoru da ilan oldu: 2-0.
Takımımız Veria önünde il yarıda; Ferhat Kaplan, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Ferhat Görgülü, Latovlevici, Skulason, Martin, Dimitriadis, İrfan Can, Stancu, El Kabir.
Mücadelenin ikinci yarısında ise; Özkan, Ahmet Oğuz (Dk.55 Taylan), Ahmet Çalık, Hikmet, Uğur, Guido, Çağrı, Tomiç (Dk.75 Martin), H.İbrahim, Berat, Atabey.