HABERLER

11 Mayıs 2017

Ümit Özat: Sözleşmeyi sorgusuz, sualsiz imzaladım

Teknik direktörümüz Ümit Özat bu akşam BeIN Sports’ta yayınlanan Cafe Spor programına konuk oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu:

“Başakşehir maçını kazanmak için her şeyi yapacağız”
Zor bir maç olduğunu herkes biliyor. Yanılmıyorsam ligde tek gol atamadıkları takım biziz. Tabi o maçtan sonra takımdan ayrılanlar gelenler oldu. Başakşehir şampiyon olsa da olmasa da bu sezonun şampiyon takımlarından biri saymak lazım. Hem Türkiye Kupası’nda buralara gelmek hem de ligde buralara kadar ilerlemek önemli iş. Zor maç. Eksiklerimiz var. Serdar bir sakatlık yaşadı. O bizimle olmayacak. Kazanmak için her şeyi yapacağız. Kazanamıyorsak da kaybetmeyeceğiz.

“Serdar’a Gençlerbirliği tarihinin en yüksek rakamını teklif ettik”
Şimdi ne söylersem farklı aksettiriyorlar. Şimdi daha iyi yerlerw gitmeli desem, çıkıyor senin içinden üç beş kişi “senin bulunduğun yer, burası iyi yer değil mi” diyor. Serdar öncelikle iyi bir profesyonel, önemli bir karakter. Gittiği her yerde oynar. Hep söylüyorum Serdar’ın İstanbul’da olması lazım; bir Trabzonspor deneyimi oldu ama belki de gençliğine geldi, orada yapamadı. Biz teklifimizi yaptık. Sezon sonuna kadar düşünmek istediğini söyledi. Belki de Gençlerbirliği tarihinin en yüksek teklifini yaptık. Daha fazlasını hak ediyor mu, elbette hak ediyor ama dengeleri de düşünmeniz lazım.”

“Yeni sözleşmeyi sorgusuz sualsiz imzaladım”
Başkanımız Murat Cavcav, Başkanımız İlhan Cavcav’ın odasına, vefatından sonra ilk kez girdiğini ve orada da imza attırmak istediğini söyledi. Benim imzam için o odaya girdiğini söyledi. Ben de sorgusuz sualsiz imzaladım. Mukaveleler Kuranı Kerim ayetleri değil. Bizler teknik adamız, devamlı kalacakmış gibi çalışacağız. Bu sene iyi iş çıkardık. Kulübün kasasına para girmesine sebep olduk. Erken bir şekilde iyi puanlara ulaştık. Belki iyi bir golcümüz olsa farklı olabilirdi. Son maç 10-1 bitebilirdi. Belki kazansak ilk 5’i zorlayabilirdik. Hedefsiz bir takım gibi duruyoruz ama Allah’tan motive edici takımlara karşı oynayacağız. Başakşehir, Fenerbahçe, Bursa ve ilk yarının rövanşı olabilecek Kasımpaşa. Transfer konusunda da 4-5 oyuncu düşünüyoruz. Onları da kadromuza katabilirsek ilk 8’e rahat bir şekilde girip, taraftarlarımıza iyi bir Gençlerbirliği izlettirmek istiyoruz. Ahmet İlhan’ı aldık, bir Perulu ve Rusya Ligi’nde bir oyuncu ile ilgileniyoruz.

“Deplasmanda kazanmaya başlamalıyız”
Stad konusunda bizim de net bilgimiz yok. Yenikent diyorlar, Ostim diyorlar. Bize 19 Mayıs Stadı’ndan sonra başka bir stat elbette zor gelecek. İki yıl farklı bir statta, deplasmanda oynayacağız. Ona göre bir takım kurmamız gerekiyor. Deplasmanda kazanmaya başlamamız gerekiyor yani.