HABERLER

7 Mart 2019

Şahin Kartal’dan taziye ziyareti

Kulüp Asbaşkanımız Şahin Kartal ile babası Çaykur Rizespor ve Etimesgut Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal trafik kazasında hayatını kaybeden MKE Ankaragücü taraftarlarından Mert Turgut Çakır’ın kabrini, Eren Açıkgöz’ün ailesini ziyaret etti

Şahin Kartal, “Bu genç kardeşlerimiz takımlarının aşkı ile binlerce kilometre yol yaparken elim bir trafik kazasında aramızdan ayrıldı. Mert ve Eren’in futbol dünyamıza bir kez daha hatırlattığı bu dostluk ortamı umarım bozulmaz. Hem ailelerine hem de dost camiamız Ankaragücü’ne bir kez daha başsağlığı diliyorum. Böyle üzücü olayların yaşanmaması en büyük temennimiz.” dedi.
Hasan Kartal, yaptığı açıklamada, acılı ailelerin her zaman yanında olacaklarını belirterek, “Yıllardır futbol camiasının içindeyim. Hem Rizespor’da hem Etimesgut Belediyespor’da taraftarların deplasmana gideceklerini duyduğumda korkar, kazasız belasız gidip gelmeleri için dua ederim. Kaza haberini duyduğumda derin bir acı hissettim ve ailelerin yanında olmak istedim. Genç kardeşlerimiz belki bugün aramızda yok ama çok güzel bir dostluğa köprü oldular. Aileler belki çocuklarını kaybetti ama binlerce evlatları oldu.” diye konuştu.