HABERLER

24 Temmuz 2014

“Hırslı ve mücadeleci futbolumu herkese göstereceğim!”

Öncelikle kendini tanıtır mısın?
1 Şubat 1992 Altındağ doğumluyum. Şu an alimle Keçiören’de yaşıyorum. Ama son zamanlarda çoğunlukla tesislerde kalıyorum. Liseye kadar okudum ve sonrasında devam etmedim.

Futbola kariyerin nasıl başladı?
Futbola Beden Eğitimi öğretmenim vasıtasıyla başladım. İyi oynuyordum o da beni Gençlerbirliği’ne getirdi. Sonrasında Hacettepe takımına katıldım. Alt yapı takımlarında da hep Hacettepe’de oynadım. Son olarak 3 sezon da Hacettepe A takımında oynadım.

Seni tanımayanlar için hangi mevkide oynadığından ve özelliklerinden bahseder misin?
Orta saha ve ön libero mevkisinde oynuyorum. Sürekli koşan savunmada ya da orta alandaki boşlukları kapatan bir rolüm var. Hırslı, mücadeleci bir futbolcuyum. Biraz agresifim diyebilirim. Ivan Gennaro Gattuso’nun oyun yapısını çok beğeniyordum, onun hırs ve mücadele gücünü örnek aldım hep kendime. Son olarak da Jean-Jacques Gosso’yu çok beğeniyordum.

Geçen sene kaptanlık yaptığın Hacettepe’yle bir üst lige çıkma başarısı gösterdiniz, bize bu başarılı sezonu anlatır mısın?
Evet, geçen sene kaptan olarak sahaya çıktım. Benim için bu ayrı bir gurur oldu. Mustafa Hocamızın da şampiyonluk da payı çok büyük. Çok inanmıştık şampiyon olacağımıza, başardığımız için de mutluyuz. Kupada da gösterdik biz zaten nasıl bir takım olduğumuzu; Karabükspor maçında bile kaçırdığımız pozisyonun ardından yediğimiz gol ile elenmiştik. Kupada ilk tur haricinde hep bir üst lig takımlarıyla oynadık ve başarılı sonuçlar aldık, güzel futbol seyrettirdik. Benim unutamayacağım bir sezon oldu.

Şimdi Gençlerbirliği’ndesin, uyum sürecinde zorluk yaşadın mı?
Biz Gençlerbirliği’nde geçtiğimizde çok sıcak bir ortama girdiğimizi gördük. Hem ağabeylerimiz hem alt yapıdan arkadaşlarımız sıcakkanlı insanlar. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Mustafa Hocamızla da geçen sezon bir aradaydık. Uyum sağlamamızda bunun da etkisi büyük.

Hedeflerinden bahsetmek ister misin?
Buraya gelerek hayallerimi gerçekleştirdim diyebilirim. Gençlerbirliği’nde futbol oynamak her zaman hayalimdi. Ama hedeflerim bitmedi elbette. Şu an buradayım, elimden gelenin en iyisini yaparak kalıcı olmak istiyorum. Orta sahada takımın bir parçası olup Gençlerbirliği forması için hırsımı ve mücadelemi herkese göstermek istiyorum. Bunun için de çok çalışacağım ve emeklerimin karşılığı olarak da o formayı alacağım.

Taraftarlarımıza ne söylemek istersin bu sezon için?
Ben onların harika bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum ve onları tanıyorum; onlar beni tanımıyor ama kendimi kanıtlayarak başarılı performansımla onlara ben de kendimi tanıtmak istiyorum! Şimdiden onların karşısında çıkacağım ilk maçım için heyecanlanıyorum. Ayrıca son olarak bizim bu seviyeye gelmemizde emeği geçen alt yapı hocalarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Hepsinin üzerimizde emeği var.

Çağrı Bülbül’ün fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz