HABERLER

10 Mart 2020

Hamza Hamzaoğlu ve futbolcularımız maçı değerlendirdi

Maç sonunda teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ve futbolcularımız yayıncı kuruluşa maçı değerlendirdi. İlker, Nordfeldt ve Sio’nun maç sonu açıklamaları şu şekilde oldu:

İlker Karakaş: Maça çok iyi başladık. Üstün olan taraftık. İstediğimiz gibi gitti her şey, biz gol bulma konusunda sıkıntı yaşayan bir takım değiliz. Çok pozisyon da vermedik aslında. Sadece duran toptan gol yiyebilirdik ve maalesef öyle oldu. Üzgünüz.

Nordfeldt: Son dakikalarda gol yemek bizi üzdü tabi ki. Puansız ayrılmaktan daha iyi belki ama galibiyet için sahaya çıkmıştık.
Podolski’nin kalitesini biliyoruz ama böyle bir gol yemek bizi üzdü. Daha dikkatli olmalıyız. Artık tüm konsantrasyonumuz gelecek hafta için olacak.

Sio: Takım olarak iyi oynadık. Skoru değiştirmek için her şeyi yaptık. Her şeyi de yaptık, son bölümde rakibin eline çarpan bir top var. Maalesef hakem bu şekilde değerlendirdi. Soyunma odasında her şeye rağmen pozitif bir hava vardı. Şimdi Denizlispor maçına hazırlanacağız.

Hamzaoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, “İyi oynadığımız, iyi mücadele ettiğimiz bir maçtan galibiyetle ayrılacakken maalesef yine duran toptan kötü bir gol yedik. Oyuncularımı ortaya koydukları mücadele, oyun anlayışı ve fedakarlıklarından dolayı tebrik ediyorum.” diye konuştu.
İyi bir takımla karşılaştıklarına dikkati çeken Hamzaoğlu, “Karşımızda iyi bir hücum hattı olan Antalyaspor vardı. Onlara fazla fırsat verdiğimizi düşünmüyorum. Hücumda da fırsatlar yakalamaya çalıştık. Sio güzel bir gol attı, öne de geçtik. Yine oyunu elimizde tutmayı sürdürdük. Pozisyonlar da yakaladık fakat değerlendiremedik. Daha sonra da duran toptan gol yedik.” değerlendirmesinde bulundu.
Son dakikalarda penaltı bekledikleri pozisyona değinen Hamzaoğlu, şunları kaydetti:
“Anlayamadığım bir şey var; son dakikalarda bir penaltı pozisyonumuz var. Yanılmıyorsam geçen hafta aynı şey Beşiktaş maçında oldu. Hakemlerin bir standardının olmadığından muzdaribim. Hangi pozisyon penaltı, hangisi değil artık biz de bilemiyoruz. Bunun kararını hakemler neye göre veriyorlar anlamış değiliz. Aşağı yukarı geçen haftayla birebir aynı pozisyon. O topun kaleye doğru gidip gol olmayacağını söyleyebilir miyiz? Ellerin kapalı olması lazım. Bir maç penaltı verip bir maç vermediğiniz zaman sıkıntı oluyor.”
Hamzaoğlu, “Yukatel Denizlispor maçına en iyi şekilde hazırlanıp oradan puan ya da puanlar alıp dönmeyi amaçlayacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.
Ayrıca bu sezon ilk kez kadroya giren altyapımızdan yetişen Gökhan Altıparmak da maç önünde yayıncı kuruluşa konuştu.
Gökhan açıklamasında şunları söyledi:
“Bana bu şansı veren Hamza Hocama ve altyapı hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Altyapısından yetişim, taraftarı olduğum takımda kadroya girmek benim için inanılmaz bir duygu. Şimdi bir adım kaldı, sahaya girmek. Şans geldiğinde de elimden geleni takımım için yapacağım.”