HABERLER

21 Şubat 2013

Gençlerbirliği’nin Genç Futbolcularını Tanıyoruz

Gençlerbirliği her zaman başarılı altyapı takımlarıyla gurur duyar. Bugün kırmızı kara formayla yetişmiş birçok oyuncu Süper Lig’de top koşturuyor. Taraftarlarımız istedi, biz de neden olmasın dedik. Bundan sonra her hafta A2 kadromuzun genç isimlerini tanıtacağız sizlere. Ve hep beraber “çocukluğunu bilirdik” dediğimiz oyuncularımızın A Takımın değişmez isimleri olmalarını bekleyeceğiz.
Bu hafta son karşılaşmasında Galatasaray’ı 5-1 yenerek dikkatleri çeken A2 takım oyuncularımızdan İrfan Can Kahveci ile konuştuk.

1995 Ankara doğumlu olan İrfan, futbola 7 yaşında Gençlerbirliği Futbol Okulu’nda başladı. Onun için ilk başlarda bir heves olan futbol sonrasında en önemli tutkusu haline geldi. Futbol okulunda geçirdiği yıllardan sonra seçmelerde kendini göstererek Gençlerbirliği Altyapı’sına girdi. Kulübümüzün bütün yaş gruplarında mücadele eden İrfan, Batıkent’te yaşıyor; halen lise eğitimine devam eden İrfan şu an A2 takımımızda orta sahanın ortasında görev yapıyor. İlk başlarda forvet arkası olarak başlayan futbolculuğunu geliştirerek oyunu iki yönlü oynamaya başlayan İrfan, artık sadece hücuma değil savunmaya da katkı yaparak takımımıza da iki yönlü katkıda bulunuyor. Forvet arkasından başlayıp iki yönlü oynamaya başlamasını “Bu konuda Veyis Hoca’mın çok büyük katkısı oldu bana, oyunu iki yönlü oynamaya başlamam onun sayesinde oldu.” sözleriyle anlatıyor İrfan.
Son A2 ligi final grubunda Galatasaray karşısında aldığımız 5-1’lik galibiyete 2 asistle katkı yapan İrfan takımımızın son golünü de artarak performansını taçlandırmıştı. Attığı golün belli bir emek sonucu olduğunu “Asisti yapan arkadaşımla öncesinde çalıştığımız bir pozisyondu, çalıştığımız şekliyle de gerçekleştirdik” diyor. A takımımızla da kupa mücadelesinde ilk kez Kayserispor’a karşı forma giyen İrfan “Top ayağıma ilk geldiği anda çok heyecanlandım, ne yapacağımı bilemedim, her şeyden öte çok güzel bir duyguydu” diyerek duygularını anlatıyor. İstikrarlı bir şekilde artan A2 takım performansımızı da “Biz iyi bir takımız ve şampiyon olmak istiyoruz, takım olarak Galatasaray gibi iyi bir takıma karşı çok iyi performans gösterdik.” ifadeleriyle vurgulayan İrfan “takım olmanın” önemine dikkat çekiyor.
Daha öncesinde U17 Milli takımımızda da Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerinde ter döken İrfan şu an U18 Milli takımımızda şans buluyor. Hedefleri konusunda da “Öncelikle Gençlerbirliği A takımında düzenli olarak oynamak, forma şansı bulmak ve Gençlerbirliği ile şampiyonluğa kadar yürümek istiyorum. Sonrasında da Avrupa’da bir takımda oynamayı isterim. Milli takımlar için de en üst seviye olan A Milli Takımda oynamak, hatta kaptanlık yapmak istiyorum” sözleriyle kendine olan güvenini gözler önüne seriyor.
Kendi mevkisinde olan ve saha içi oyun özelliğini beğendiği oyuncu olarak Milli Takımdan Emre Belözoğlu’nu gösteren İrfan Avrupa futbolundan da Juan Arango ismini söylüyor.
İrfan kulübümüzün Türkiye futboluna kazandırdığı, alt yapımızda yetişen nice yıldız isim gibi gelecekte adından çok söz ettirecek futbolculardan biri olacak. Oyun stili, pasları ve hedefleri ile iddiasını ortaya koyan İrfan’a biz de kulübümüz ve Milli Takım forması altındaki hedeflerinde başarılar diliyoruz.