HABERLER

9 Ağustos 2014

Final şutlarımız skora yansımadı 0-1

Slovenya’da sezon hazırlıklarına oynadığı hazırlık karşılaşmalarıyla devam eden ekibimiz, Katar temsilcisi Lekhwiya FC ile oynadığı maçı 1-0 kaybetti. Müsabakanın ilk yarısına; Ramazan, Hakan, Ahmet Çalık, Hikmet, Tosiç, Jimmy, Doğa, Niazmettin, Petroviç, Mervan ve Stancu ile başlayan takımımız, maçın ilk dakikalarında ceza sahasında Stancu’ya yapılan müdahaleyi hakemi görmezden gelince devre golsüz sona erdi.
Maçın ikinci yarısında; Ramazan, Hakan (Dk.54 Ahmet Oğuz), Ahmet Çalık, Tosiç, Uğur, Jimmy (Dk.80 İrfan Can), Doğa, Nizamettin (Dk.65 Antal), Gosso, Mervan (Dk.73 Artun) ve Stancu ile sahada yer alan ekibimiz, 48.dakikada ceza sahasında oluşan karambolde rakibin Mumhammed Musa ile bulduğu gole engel olamadı: 0-1. Golün arkasından baskısını arttıran takımımız,53.dakikada mutlak gol şansını değerlendiremedi. Nizamettin’in ceza sahasına indirdiği topta Mervan’ın final vuruşu kaleciden döndü ve rakip defans topu uzaklaştırdı.
55.dakikada Uğur’un soldan ortasında Nizamettin arka direkte çaprazdan sert vurdu, top direğin dibinden dışarı çıktı. 60.dakikada Stancu’nun sağdan ortasında Mervan altı pas içinde final vuruşunu iyi yapamadı ve top yan ağlara takıldı. İlerleyen dakikalarda baskımız skoru değiştiremedi ve maç Katar ekibinin 1-0 üstünlüğü ile son buldu.