HABERLER

26 Haziran 2013

Deniz Naki’den 3 yıllık imza

Deniz Naki, 9 Temmuz 1989 tarihinde Almanya Düren’de doğdu. Mevki olarak forvette oynayan genç oyuncu hücumda kanatlarda da görev alabiliyor.
Futbola da FC Düren 77 takımının alt yapısında başlayan Deniz, oradan Düren-Niederau’ya transfer oldu. 14 yaşına geldiğinde ise ona Leverkusen’in kapıları açıldı. 2008 yılına kadar Bayer Leverkusen alt yapısında oynayan Deniz, bu tarihten sonra Leverkusen’in 2.takımında görev almaya başladı. Bir sezon sonra ise tecrübe kazanması için Bundesliga 2 takımlarından Rot Weiss Ahlen’e kiralandı. Burada kendini göstermeye başlayan Deniz son 5 haftada attığı 4 golle dikkatleri üzerine çekti.
Bu performansı ona St.Pauli kapılarını açarken burada takımın vazgeçilmezlerinden biri oldu. İlk sezonunda 7 gol 8 asistlik performans sergileyen Deniz takımının Bundesliga 2’yi 2.sırada tamamlayarak üst lige çıkmasında büyük pay sahibi oldu. Bir sonraki sezon Bundesliga’da takım olarak kötü bir performans sergileyen St. Pauli alt lige düşerken Deniz de 20 maçta görev alıyordu.
Geçtiğimiz sezonu SC Paderborn’da forma giyerek geçiren Deniz Naki burada 23 maçta görev aldı. Milli takım kariyeri olarak da Almanya’nın alt yaş milli takımlarında oynayan Deniz Naki 29 kez milli forma giydi.
2013-2014 sezonundan itibaren Kırmızı Kara formayı giyecek olan Deniz 3 yıllık sözleşmeye imza attı.