HABERLER

7 Ağustos 2015

“Baş belası bir takım olacağız”

Takıma iki hafta içerisinde bir iki rötuş yapabileceklerini belirten Stuart Baxter: Herkesin baş belası olan bir takım durumuna geldik
Hollanda kampının ardından çalışmalarını Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde sürdüren Gençlerbirliği’nin İskoç teknik patronu Stuart Baxter takımın son durumunu SABAH Ankara spor yazarı Ali Erdoğan ve muhabirimiz Aykut Gören’e değerlendirdi. Verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Baxter, “Hollanda kampında 3 tane maç oynadık ve iyi sonuçlar aldık. Gol yemeden 3 galibiyet aldık. Bunları yaparken ben daha iyisini yapmaya çalışırım. Şimdi yönetime vereceğim raporda bir iki pozisyonla ilgili takıma daha iyi şeyler verebilmek için bu yönde rapor vereceğim. Bu pozisyonları şu an söyleyemem ama bunlar başkanla aramızda” dedi.

“TAKIMIN İSKELETİ BELLİ”
Takımdan genel olarak memnun olduğunu ancak daha iyi olması için bir iki rötuş yapabileceklerini söyleyen Baxter, Gençlerbirliği’nin ligdeki her takımla mücadele edebilecek hale geldiğini ifade etti. İskoç teknik adam, “Hollanda’da gördüğüm kadarıyla bu takım çok yarışmacı bir takım olacak. Yani bu ligdeki herkesle yarışacak. 3 aşağı 5 yukarı takımın iskeleti belli oldu. Hangi futbolcunun bu takımı sürükleyeceği belli oldu ama dediğim gibi hazırlık maçlarında almış olduğumuz sonuçlar şu mesajı verebilir, ‘Biz yarışmacı bir takımız’, ancak hedeflerimiz konusunda henüz net bir şey söyleyemem. Ama herkesin ‘baş belası’ bir takım olma durumuna geldik. Gençlerbirliği geçen sezona göre üzerine yüzde 20- 30 daha fazla koyacak. Bunu yakalamışken, bu sürekliliği ortaya koyduktan sonra bizim önümüz daha da netleşir. Bu sürekliliği yakaladıktan sonra hep beraber oturup yönetimle hedefimizi belirleyebiliriz” şeklinde konuştu.

İKİ HAFTA İÇERİSİNDE BİRŞEYLER OLABİLİR
Takıma bir iki hafta içerisinde takviye yapabileceklerini ancak bunu kulübün mali durumuna uygun olarak yapacaklarını belirten Baxter, “Başkanla konuştuğumda yönetime ve kulübe saygılı olmak istiyorum. Yani kulübün bütçesi nedir, yabancı sayısı biliyorsunuz fazla var. Bir iki futbolcuyu kiralık göndeririz kadroyu açabiliriz. Bütün bunlar başkanla konuştuğumuz an ille de bu yapılacak diye bir durum değil. İki hafta içerisinde bir şeyler olabilir. Ancak olmaya da bilir. Bunu yönetimle çok seviyeli bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

YATIRIM OLMADAN OLMAZ
Ankara’da yatırımın İstanbul’a oranla daha az olduğunu belirten Stuart Baxter, “Dünyada başkentinden şampiyon çıkmayan tek ülke Türkiye. Bununla ilgili bir şeyi unutmamak gerekiyor, o da yatırım. İstanbul takımları daha fazla yatırım yapıyor. Bütçeleri daha yüksek. Bunu dünyadaki başka ülkelerde göremezsiniz. Her zaman başkentteki takımlara yatırım yapılır. Türkiye’de bunu biraz açmak lazım. Neden; Ankaragücü ya da Gençlerbirliği şampiyon olamaz mı? Ankara takımlarını İstanbul takımları ile kıyasladığınız zaman bütçelerle kapışmak mümkün değil” diye konuştu.

Sabah Ankara